Technologia

Jak sprawdzić, gdzie jest przesyłka?

kurier

Gdy zamówisz jakąś paczkę, z pewnością chcesz wiedzieć dokładnie, kiedy do Ciebie dotrze. Właśnie po to powstała możliwość śledzenia przesyłek. Na skorzystanie z tej opcji pozwala aplikacja InPost Mobile, ale nie tylko. Sprawdź, jak możesz kontrolować status paczki na bieżąco ze śledzeniem przesyłek!

Sprawdź status swojej przesyłki z aplikacją InPost Mobile

Najprostsza i najszybsza metoda na śledzenie przesyłek to apka InPost Mobile. Można ją pobrać na smartfona zarówno z systemem iOS, jak i Android. Trzeba pamiętać, aby korzystać tylko z oficjalnych sklepów z aplikacjami. Jak odnaleźć tam swoje zamówienie?

Do rejestracji w aplikacji potrzeba numeru telefonu użytkownika. Gdy tylko zamówisz w sklepie przesyłkę zarejestrowaną na ten sam numer, natychmiast pojawi się ona w InPost Mobile. Numer paczki wyświetli się w sekcji Śledź, w którą możesz wejść kliknięciem w przycisk o tej samej nazwie.

Tuż pod numerem przesyłki pojawi się jej status, a jeszcze niżej nadawca. Dzięki temu bez wchodzenia w szczegóły zamówienia wiesz, o którą paczkę chodzi. To szczególnie pomocne, gdy oczekujesz kilku zamówień. Gdy klikniesz pole wybranej przesyłki, możesz śledzić całą jej historię.

Historia pozwala na śledzenie nadanej przesyłki z dużą dokładnością. Pokazuje, o której godzinie i gdzie została wysłana paczka. Następnie aplikacja rejestruje także jej wizyty w oddziałach InPost, a w końcu wydanie do doręczenia i gotowość do odbioru (jeśli ma być umieszczona w automacie Paczkomat®).

W aplikacji InPost istnieje także Archiwum, w którym da się sprawdzić historie wszystkich odebranych do tej pory przesyłek kurierskich. Można do niego przejść po kliknięciu trzech kresek symbolizujących menu w lewym górnym rogu ekranu.

Inne metody na śledzenie przesyłki krajowej

Poza aplikacją istnieją jeszcze inne metody, aby sprawdzić status przesyłki. Pierwszą z nich jest strona internetowa InPost. Po przejściu do zakładki „Odbieram”, można wybrać okienko oznaczone napisem „Śledź paczkę”. Należy wprowadzić tam numer przesyłki i kliknąć „Znajdź”. W ten sposób da się jednocześnie wyszukać aż pięć paczek. Wystarczy wpisać ich numery w jednym polu i oddzielić je od siebie przecinkami.

Kolejny sposób to skontaktowanie się z botem w aplikacji Messenger. Śledzenie przesyłek można uruchomić poprzez kliknięcie czatu InPost, a następnie wybór opcji Status paczki. Następnie bot zapyta, czy przesyłkę chcesz znaleźć po jej identyfikatorze, czy numerze telefonu. W kolejnym kroku należy podać wybrany numer. W przypadku numeru telefonu poza nim będą potrzebne również cztery ostatnie cyfry z etykiety przesyłki. Bot dokładnie poinformuje Cię, gdzie znajduje się paczka oraz dokąd ma trafić.

Innym sposobem jest jeszcze skontaktowanie się z infolinią InPost. Konsultanci także mogą sprawdzić status każdej przesyłki i poinformować o nim osobę oczekującą na swoje zamówienie.

Skąd wiadomo, gdzie aktualnie jest paczka?

Firmy kurierskie umożliwiają teraz dokładne śledzenie przesyłek, ponieważ wszystkie paczki i ich dane znajdują się w systemach. Każdy krok przesyłki jest śledzony, ponieważ pracownicy oddziałów kurierskich skanują numery paczek, kiedy te do nich trafiają. Informacje natychmiast wędrują do systemów, które przekazują dane do aplikacji czy pozwalają na wyszukanie paczki przez strony internetowe i boty.

Śledzenie przesyłek kurierskich – zalety

Śledzenie przesyłek niesie ze sobą sporo korzyści zarówno dla odbiorcy paczki, jak i dla dostarczyciela. Kurier InPost śledzenie przesyłki traktuje jako informację dla klienta, że ten powinien się spodziewać jego wizyty. Zmniejsza to szanse na to, że dotrze on do pustego domu i nie będzie miał komu wręczyć paczki.

Odbiorcy także cieszą się śledzeniem przesyłek, ponieważ dzięki temu mogą wiedzieć, kiedy spodziewać się wyczekiwanej paczki. Pozwala to oszacować, czy przesyłka dotrze na czas, szczególnie wtedy, kiedy jest w niej np. prezent na jakąś okazję. Dzięki możliwości monitorowania statusu paczki odbiorca wie, kiedy powinien poczekać w domu na kuriera lub kiedy będzie mógł odebrać przesyłkę z punktu odbioru.

Poza tym śledzenie przesyłek pomaga w ewentualnych problemach z zagubionymi paczkami. Czasami klient może zauważyć, że paczka zbyt długo znajduje się w jednym miejscu i może zaalarmować dostawcę np. poprzez skontaktowanie się z infolinią przewoźnika. Firmy kurierskie chętnie udzielają pomocy w takich sytuacjach.

Śledzeniem przesyłek za pomocą aplikacji czy stron internetowych można ograniczyć kontakt ze sprzedawcą sklepu i pozbyć się konieczności nieustannego sprawdzania emaila. Status paczki da się sprawdzić w każdym momencie, a nie tylko wtedy, kiedy właściciel sklepu postanowi poinformować o nim klienta.

Śledzenie przesyłek to doskonały sposób na szybką kontrolę statusu każdej paczki. To ogromne udogodnienie, które wpływa na zadowolenie klienta z obsługi danej firmy dostawczej. Im sprawniej działa śledzenie przesyłek, tym chętniej odbiorca skorzysta z usług konkretnego przewoźnika w przyszłości.

Każdy, kto miał do czynienia ze śledzeniem przesyłek, potwierdzi, że daje to poczucie spokoju i komfortu. Klient zawsze chce wiedzieć, co aktualnie dzieje się z jego paczką. Śledzeniem przesyłek można zaspokoić swoją ciekawość i sprawić, że odbiór zamówienia przebiegnie sprawnie i w komfortowych warunkach.

Related posts
Technologia

Na co zwrócić uwagę, aby chronić prywatność w aplikacjach mobilnych?

Technologia

Jaką przewagę nad stronami internetowymi posiadają aplikacje mobilne?

Technologia

Bezpieczne zakupy w sieci – na co zwrócić uwagę?

Technologia

Jak działa zawieranie transakcji handlowych przez Internet?

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]