Ecommerce

Nadaj paczkę szybko i wygodnie!

kurier

Nadawanie paczek jest obecnie wyjątkowo proste, szybkie i przyjemne. W związku z wysokim zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi firmy kurierskie wprowadzają szereg usprawnień technologicznych, dzięki którym czas oczekiwania na dostarczenie przesyłki do adresata zostaje skrócony do absolutnego minimum. Jednym z pionierów w tej branży jest firma kurierska InPost. Firma oferuje usługę o nazwie Szybkie Nadania, która wyróżnia się wyjątkowo krótkim procesem nadawania, zaś przesyłki trafiają do klienta błyskawicznie. W poniższym artykule szczegółowo objaśniamy, jak nadać paczkę szybko i wygodnie. 

Nadaj paczkę szybko i wygodnie – jak to działa?

Handel internetowy rozwija się w wyjątkowo dynamicznym tempie. Ogromna liczba Polaków każdego dnia zamawia tysiące różnorodnych towarów za pośrednictwem internetu bez konieczności wychodzenia z domu. Wielu z nas wysyła także paczki do rodziny bądź znajomych, wykorzystując do tego możliwości, jakie oferują profesjonalne firmy kurierskie. Bardzo interesującą ofertę pod tym kątem przygotowała firma InPost – słynie ona z wprowadzania nowatorskich rozwiązań technologicznych, dzięki którym cała procedura przygotowywania i dostarczania paczek pod wskazany adres trwa wyjątkowo krótko. Jak nadać paczkę przez kuriera? To pytanie zadaje sobie wiele osób. 

Jedną z najnowszych propozycji firmy jest usługa o nazwie Szybkie Nadania InPost – działa ona zgodnie z zasadą nadaj paczkę szybko i wygodnie. Firma podkreśla, że jest to prawdziwa rewolucja w sektorze logistycznym. Na czym dokładnie polegają Szybkie Nadania? Jak nadać paczkę w ramach tej usługi?

Najważniejsze założenie tej usługi polega na tym, że paczkę kurierem można nadać bez zbędnych formalności w dowolnym miejscu – wystarczy mieć pod ręką telefon i wejść na stronę inpost.pl/SzybkieNadania. Tam wystarczy z kolei wprowadzić dane nadawcy i odbiorcy oraz wybrać jedną z kilku oferowanych opcji odbioru przesyłki:

 • automat Paczkomat,
 • Punkt Obsługi Paczek (POP),
 • dostawa przez kuriera na wskazany adres. 

Cały proces wpisywania wszystkich informacji powinien zająć maksymalnie jedną minutę. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty za wysyłkę paczki. Później należy wydrukować etykietę oraz nakleić ją na przesyłce we wskazanym miejscu. Ostatni krok to nadanie paczki w wybranym przez siebie automacie Paczkomat InPost – decydując się na wysyłkę w Paczkomat InPost, nie musimy stać w kolejce, a dodatkowo mamy możliwość nadania paczki w dowolnie wybranym momencie.

Automaty Paczkomat są dostępne przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, co jest ogromnym ułatwieniem. Wysyłając paczkę kurierem oraz automatem Paczkomat trzeba pamiętać o tym, by właściwie zabezpieczyć nadawane przedmioty – zwłaszcza, gdy są one niewielkie lub podatne na uszkodzenia. 

InPost Szybkie Nadania – dlaczego warto? 

Usługa InPost Szybkie Nadania posiada całą masę atutów. Szybkie nadanie paczki posiada następujące zalety:

 • cały proces nadawania paczki zajmuje bardzo mało czasu,
 • niski koszt – przesyłki w ramach InPost Szybkie Nadania wyróżniają się atrakcyjnymi cenami,
 • krótki czas dostawy – przesyłka trafi do odbiorcy maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych,
 • zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą na bieżąco monitorować, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka,
 • przesyłkę można nadać w dowolnie wybranym miejscu i czasie – wystarczy, że skorzystamy z komputera lub telefonu z dostępem do internetu,
 • brak kolejek – przesyłkę można nadać w dowolnie przez siebie wybranym automacie Paczkomat o dowolnej porze,
 • brak konieczności rejestrowania się czy wypełniania rozbudowanych kwestionariuszy – do wysłania paczki w zupełności wystarczy podanie podstawowych danych takich jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu nadawcy i odbiorcy, 
 • InPost oferuje aż trzy możliwości odbioru paczki: Punkt Obsługi Paczek (POP), Paczkomat bądź dostawa przez kuriera na wskazany adres,
 • za pomocą tej usługi można nadawać zarówno większe, jak i mniejsze paczki,

Jak nakleić etykietę na paczkę?

Właściwe naklejenie etykiety na paczkę pełni niezwykle ważną rolę – to dzięki niej można sprawnie odebrać, rejestrować, sortować oraz doręczyć przesyłkę. Etykieta pozwala także na szybką identyfikację paczki w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów. 

O czym należy pamiętać podczas naklejania etykiety na paczkę? Należy umieszczać ją na górnej powierzchni opakowania. Nie powinno się naklejać jej na łączeniu (zamknięciu) paczki. Nie powinno się umieszczać etykiet na rogach bądź zagięciach przesyłek. Warto też dokładnie sprawdzić, czy etykieta wydrukowała się prawidłowo oraz, czy nie jest uszkodzona. Jakość wydruku jest szczególnie istotna zwłaszcza w odniesieniu do kodów kreskowych. 

Jak przygotować przesyłkę do nadania? 

Jak nadać paczkę? Zanim ją wyślemy i aby paczka trafiła bezpiecznie i szybko do adresata, należy zadbać o dobór odpowiedniego kartonu. Rozmiar paczki ma bardzo istotne znaczenie – miejmy to na uwadze. Opakowanie musi być dostosowane do charakterystyki produktu, w którym będzie on przewożony. Karton powinien wyróżniać się odpowiednią twardością. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy nie posiada on jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Jeśli towar jest podatny na uszkodzenia, wówczas należy zadbać o to, by karton miał odpowiednią grubość. 

Rozmiar paczki to jeszcze nie wszystko. Kolejna kwestia to zabezpieczenie towaru wewnątrz opakowania. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia produktu na skutek zgniecenia zostanie ograniczone do minimum. Towar można zabezpieczyć, owijając go folią bąbelkową, styropianem bądź innym materiałem. Musimy mieć pewność, że produkt nie będzie przemieszczał się po kartonie w trakcie transportu, ponieważ może to doprowadzić do tego, iż ulegnie on nieodwracalnym uszkodzeniom. 

Jak nadać przesyłkę InPost Szybkie Nadania w automacie Paczkomat – instrukcja

Nadaj paczkę w urządzeniu Paczkomat InPost – jak należy tego dokonać? Jest to bardzo proste. Należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Opłacenie paczki oraz wydrukowanie etykiety. Aby wydrukować ten formularz, wystarczy poświęcić zaledwie kilka chwil.
 2. Właściwe zabezpieczenie paczki. 
 3. Naklejenie etykiety na paczkę. 
 4. Umieszczenie paczki w wybranym automacie Paczkomat. Gdy będziemy na miejscu, klikamy na ekranie opcją „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Później trzeba zeskanować kod kreskowy znajdujący się na etykiecie. Wówczas otworzy się jedna ze skrytek – tam umieszczamy naszą paczkę. Należy pamiętać o tym, by zamknąć drzwiczki skrytki. 

Podczas procesu zakupu przesyłki należy też pamiętać o tym, by określić rozmiar paczki. Od tego uzależniona jest ostateczna cena usługi. 

Ile czasu trwa doręczenie przesyłki do automatu Paczkomat?

Aż 98% wszystkich przesyłek nadawanych za pośrednictwem automatów Paczkomat trafia do odbiorców już następnego dnia. Ta forma dostawy uznawana jest przez wiele osób za jedną z najszybszych i najtańszych na rynku. Niewątpliwą zaletą tej usługi jest fakt, iż automaty Paczkomat są szeroko dostępne – znajdziemy je bez trudu w praktycznie każdym większym mieście oraz w mniejszych miejscowościach. 

Co, jeśli adresat nie odbierze przesyłki we wskazanym terminie?

Szybkie Nadania pozwalają na wyjątkowo łatwe i szybkie nadawanie przesyłek – zarówno nadanie jak i odbiór paczki nie powinien nikomu przysparzać żadnych trudności. Niestety, może dojść do sytuacji, w której adresat z jakiegoś powodu nie odbierze paczki w odpowiednim terminie. Co dzieje się w takiej sytuacji?

Jeżeli po upływie 48 godzin od przyjechania przesyłki do automatu Paczkomat nadal będzie ona znajdować się w automacie Paczkomat, wówczas przyjedzie po nią kurier i trafi ona z powrotem do nadawcy. 

Related posts
Ecommerce

3 ćwiczenia koordynacyjne dla dzieci, które łączą zabawę z nauką

Ecommerce

Dlaczego warto postawić na zakupy spożywcze przez internet?

Ecommerce

Najczęstsze przyczyny zwrotu towaru zakupionego przez internet

Ecommerce

Jaka jest najbardziej ekologiczna forma dostawy?

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]