Ecommerce

Jak wysłać paczkę kurierem

jak wysłać paczkę kurierem

W dzisiejszym świecie nikt nie lubi marnować czasu. Nie ma nic gorszego niż stanie w kolejce. Warto sobie ułatwiać życie tam, gdzie to tylko możliwe. Doskonałą metodą na to jest nadanie paczki kurierem zamiast tradycyjną pocztą.

Przesyłki kurierskie to wygodne rozwiązanie. Na szeroką skalę korzystają z nich już sklepy internetowe, ale klienci indywidualni też nie stronią od tej formy spedycji. Warto poznać zalety tego rozwiązania.

Wysyłka paczki kurierem – z domu lub w punkcie

Niemal każdy wie, że zamówienie kuriera nie wymaga dzisiaj wyprawy na pocztę albo do punktu nadawania przesyłek. Warto jednak przyjrzeć się tej drugiej opcji. To wygodne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie czują się swobodnie z formalnościami. Sklepy i lokale usługowe często podpisują umowy z firmami spedycyjnymi. Jest to dla nich dodatkowe źródło dochodu. W takich miejscach można nadać paczkę z pomocą obsługi. Pomoże ona wypełnić list przewozowy i poprawnie go zaadresować. Na miejscu można również uiścić opłatę za wysyłkę.

Równie wygodne jest zamówienie kuriera telefoniczne, jest to opcja dostępna u niektórych przewoźników. Obecnie nie ma nic prostszego, jak wysłać paczkę kurierem z domu. Wystarczy zadzwonić do wybranej firmy, a pracownik sam przybędzie pod drzwi na umówioną godzinę. To on wypełni formalności i pobierze opłatę – wprowadzi do systemu dane nadawcy i odbiorcy oraz wypełni naklejkę adresową.

Warto jednak skorzystać z rozwiązań ułatwiających zamawianie kuriera. Jedną z nich jest internetowa platforma wysyłek. Usługę taką świadczy InPost. Jeśli jesteś klientem indywidualnym, możesz założyć tam konto i mieć pełną kontrolę nad procesem. Jeszcze wygodniejsza okazuje się aplikacja mobilna, która pozwala śledzić paczki oraz je nadawać. W serwisie, po wprowadzeniu danych i uiszczeniu opłaty, wygenerowana zostanie karta przewozowa, którą należy umieścić na pakunku. Dzięki temu formalności zostają skrócone do minimium, a kurier odbierze od Ciebie paczkę dosłownie w kilka minut.

Wysyłanie paczki kurierem – jak przygotować przesyłkę?

Oczywiście przed zamówieniem kuriera albo udaniem się do punktu wysyłek paczki należy odpowiednio przygotować. Przyszykuj pudełko, może być po butach, nada się też takie po sprzęcie elektronicznym albo pozostałe z innej przesyłki, którą odebrałeś. Ważne, by umieszczony w niej przedmiot nie dotykał ścianek – uchroni go to przed uszkodzeniem. Następnie wyłóż wnętrze paczki starymi gazetami, folią, pianką lub styropianem. Nada się cokolwiek miękkiego, byleby szczelnie wypełniło wolne przestrzenie i ograniczyło możliwość przemieszczania się zawartości pudełka.

Następnie zakryj pakunek i owiń folią. Dobra do tego może być nawet gruba torba z hipermarketu. Całość kilkukrotnie owiń taśmą tak, by przesyłka na pewno się nie rozpadła. Jeśli opłacasz przesyłki z góry i masz już naklejkę adresową, naklej ją w widocznym miejscu, uważając, by widniejący na niej kod kreskowy pozostał wyraźny.

Wysyłamy paczkę kurierem krok po kroku

Oto kolejne kroki, jakie musisz podjąć, by wysłać paczkę kurierem.

  1. Jeśli twoja paczka jest już gotowa, to udaj się do punktu nadawania i odbioru paczek albo zamów kuriera. Możesz to zrobić przez internet albo np. w aplikacji InPost
  2. Umów się z kurierem co do terminu przekazania paczki. Upewnij się, że w założonym czasie na pewno będziesz pod wykazanym adresem!
  3. Przekaż paczkę kurierowi. Jeśli zawczasu nie wygenerowałeś listu przewozowego samodzielnie, to podaj przewoźnikowi wszystkie dane nadawcy i odbiorcy.
  4. Pamiętaj, by zachować potwierdzenie nadania przesyłki, które przekaże Ci kurier.
  5. Monitoruj drogę paczki w aplikacji albo na stronie internetowej.

Jak wysłać paczkę za granicę kurierem

Nadanie przesyłki do innego kraju również jest dzisiaj bajecznie proste. Większość dużych firm kurierskich świadczy usługi w Europie i na świecie, dlatego u tego samego przewoźnika można wysłać przesyłki zagranicę. Zazwyczaj formalności nie różnią się zbyt wiele od tych dotyczących wysyłki krajowej. W razie wątpliwości warto skontaktować się z konsultantem.

Warto też pamiętać, że co kraj to obyczaj i w różnych państwach obowiązują różne systemy adresowe. Dlatego w przypadku usługi międzynarodowej najlepiej wypełnić wszystkie formalności on-line.

Ile trwa wysyłka kurierem

Podróż paczki krajowej jest błyskawiczna. Kurierzy dostarczają przesyłki na następny lub na drugi dzień po jej nadaniu. W skrajnych przypadkach, np. gabarytów (wysyłanych na paletach) może się to wydłużyć.

Nieco inaczej jest w przypadku przesyłek zagranicznych. Tu wiele zależy od tego, czy będzie ona podróżowała statkiem, czy też samolotem. W tym drugim przypadku zdarza się, że dotrze ona do adresata nawet na trzeci dzień po nadaniu.

Nadawaj paczki taniej! Jaka jest cena przesyłek kurierskich?

Nadanie paczki, pomimo wszystkich towarzyszących temu udogodnień, nie jest wcale drogie. Firmy kurierskie cenią swoje usługi zależnie od wielkości pakunku. Paczka mierzona jest zazwyczaj po dwóch lub trzech krawędziach odchodzących od tego samego rogu albo po najdłuższej przekątnej. W grę wchodzić może też waga przesyłki.

Related posts
Ecommerce

3 ćwiczenia koordynacyjne dla dzieci, które łączą zabawę z nauką

Ecommerce

Dlaczego warto postawić na zakupy spożywcze przez internet?

Ecommerce

Najczęstsze przyczyny zwrotu towaru zakupionego przez internet

Ecommerce

Jaka jest najbardziej ekologiczna forma dostawy?

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]