Ecommerce

Czy zawsze musisz wydrukować etykietę, aby wysłać paczkę kurierem?

Formy dostawy w sklepach internetowych

Chcesz wysłać szybko paczkę, ale nie masz możliwości wydrukowania etykiety? Dzięki najnowszej usłudze InPost masz szansę nadać przesyłkę bez listu przewozowego. Wystarczy skorzystać z dedykowanej aplikacji i postawić na elektroniczną dokumentację przewozową. Sprawdź, jak to zrobić!

Czy trzeba drukować etykietę InPost?

Obecnie w InPost pojawia się łatwa i wygodna możliwość wysyłki paczki bez etykiety. Wiemy, jak ważna jest troska o środowisko. Dlatego też za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile można nadawać paczki bez etykiety. Wszystko to w dowolnym automacie Paczkomat.

Jak nadać przesyłkę InPost bez etykiety?

Czy wiesz, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz nadać paczkę także bez etykiety? Zrobisz to błyskawicznie z aplikacją InPost Mobile. To świetne rozwiązanie, jeśli nie chcesz tracić czasu na drukowanie etykiety lub po prostu nie masz dostępu do drukarki. Albo też, kiedy dbasz o środowisko – automaty Paczkomat InPost Ci to ułatwiają.

Jak opisać paczkę do automatu Paczkomat bez etykiety?

Jeśli zdecydowałeś się na nadanie przesyłki kurierskiej bez etykiety, musisz zdalnie zadbać o jej odpowiednie opisanie. Nie jest to trudne zadanie – wystarczy podać dosłownie kilka niezbędnych informacji. Za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile należy wybrać z menu opcję ”nadaj”. Następnie trzeba kliknąć odpowiedni rozmiar paczki oraz ustalić sposób dostawy. Opis paczki musi też uwzględniać wymagane pola dotyczące nadawcy oraz odbiorcy. Często podczas nadania paczki ważne jest też wpisanie odpowiedniego kodu na przesyłce.

Skąd pobrać aplikację InPost Mobile?

Zależy Ci na tym, aby jak najszybciej wysłać paczkę bez konieczności drukowania etykiety? W pierwszej kolejności pobierz dedykowaną aplikację, za pośrednictwem której będziesz mógł zdalnie opisać przesyłkę. InPost Mobile cechuje się intuicyjną obsługą, dzięki czemu przypadnie do gustu nawet osobom rzadko wysyłającym paczki.

Skąd najszybciej można pobrać aplikację na urządzenie mobilne? InPost Mobile jest dostępna między innymi w najpopularniejszym internetowym sklepie z aplikacjami – Google Play. Możesz ją także pobrać za pośrednictwem App Store. Dostępna jest również w AppGallery. Samo pobranie nie zajmuje dużo czasu – wystarczy kilka chwil, aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności. Aplikacja to spore ułatwienie – prościej i wygodniej można nadawać oraz odbierać przesyłki.

Aplikacja InPost Mobile – postaw na oszczędność czasu

Niewątpliwie na popularność aplikacji InPost Mobile wpływa możliwość zaoszczędzenia czasu przy nadawaniu przesyłek kurierskich. Większość czynności niezbędnych do wysłania paczki wykonujesz całkowicie zdalnie. Najważniejszą korzyścią jest możliwość nadania przesyłki bez drukowania etykiety. Nie musisz oczekiwać, aż system ją wygeneruje, a co najważniejsze – nie musisz tracić czasu na jej wydrukowanie. Wystarczy umieścić na opakowaniu kod nadania, który znajdziesz w aplikacji.

Nic dziwnego, że wysyłka z zastosowaniem InPost Mobile cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na szybkim nadaniu przesyłki. Dzięki tej opcji nie musisz też sprawdzać, czy etykiety zostały poprawnie naklejone. Nadanie przesyłki za pomocą aplikacji to prostsze i dużo szybsze rozwiązanie.

Jak opłacić przesyłkę bez etykiety?

Głównym atutem aplikacji InPost Mobile jest fakt, że większość niezbędnych formalności można dopełnić całkowicie zdalnie. Jeśli zamierzasz wysłać przesyłkę bez etykiety, z łatwością dokonasz zapłaty za tę usługę. Co należy zrobić, aby otrzymać kod QR niezbędny do nadania paczki w automacie Paczkomat? Wystarczy opłacić wysyłkę za pomocą preferowanej metody płatności. InPost umożliwia kilka różnych opcji, w tym popularne szybkie przelewy DotPay.

Użytkownik ma także szansę zapłacić za nadanie bez etykiety BLIK-iem. Alternatywnie można też skorzystać z karty płatniczej Visa lub MasterCard. Dostępne formy płatności pojawiają się automatycznie, gdy zostaną podane dane dotyczące adresata. Po uiszczeniu opłaty pojawi się 9-cyfrowy kod niezbędny do nadania oraz kod QR.

Jak nadać paczkę w automacie Paczkomat bez etykiety?

Samo nadanie paczki w urządzeniu jest bardzo proste. Funkcjonalna aplikacja InPost Mobile dodatkowo ułatwia to zadanie. Wystarczy udać się do wybranego automatu Paczkomat, a następnie zeskanować otrzymany w aplikacji kod QR – należy przyłożyć go do czytnika maszyny. Możesz też zapewnić sobie dostęp do skrytki całkowicie zdalnie, wybierając w aplikacji opcję ,,otwórz skrytkę zdalnie”. Wolisz skorzystać z ekranu urządzenia? W takim razie wystarczy na nim wybrać opcję ,,mam kod nadania lub kod zwrotu”, a następnie wpisać ciąg znaków. Gdy już otworzy się skrytka, wystarczy umieścić w niej swoją przesyłkę bez etykiety.

Czy można nadać paczkę kurierem bez etykiety?

Chcesz zamówić kuriera, aby odebrał Twoją paczkę? W tym przypadku konieczny jest list przewozowy, który wygenerujesz w Managerze paczek. Kurier na podstawie umieszczonych na niej danych będzie mógł odebrać od Ciebie przesyłkę i przekazać ją do oddziału InPost, skąd wyruszy w dalszą drogę. Dostarczyciele nie przyjmują paczek bez etykiet, co może być utrudnieniem, jeśli nie masz dostępu do drukarki. Zdarzają się jednak wyjątki od tej sytuacji, mowa tutaj o zwrotach. Niekiedy to dany e-commerce ma specjalne warunki umowy z firmą przewozową i przyjeżdża jedynie po paczkę, a Ty nie musisz się martwić resztą.

Jeśli jednak mowa o prywatnym zamówieniu, to nic straconego, kiedy brakuje drukarki. Postaw wtedy na Paczkomat, żeby nadać przesyłkę bez naklejonego listu przewozowego. Tym samym nie będziesz musiał oczekiwać, aż kurier przyjedzie po Twoją paczkę.

Nie drukuj etykiet – postaw na ekologię!

Coraz więcej firm kurierskich stawia na ekologię, czego dowodem jest również aktualna polityka prowadzona przez InPost. Usługa nadania przesyłki bez etykiety została wprowadzona także w trosce o środowisko. Ten popularny doręczyciel udowadnia, że dzięki nowoczesnym technologiom można z łatwością ograniczyć zużycie papieru.

Zamiast konieczności drukowania etykiety, przesyłki w automatach Paczkomat mogą być nadawane całkowicie zdalnie. Wystarczy dostęp do smartfona lub innego urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją InPost Mobile. Warto podkreślić, że samo nadawanie w urządzeniu bez etykiety jest banalnie proste. Klienci InPost szybko przekonali się, że korzystanie z elektronicznej dokumentacji przewozowej wiąże się z wieloma atutami.

Dlaczego warto wysyłać przesyłki bez etykiet w automatach Paczkomat?

Automaty Paczkomat są czynne przez całą dobę, dzięki czemu klient może w dowolnej godzinie nadawać przesyłki bez etykiety, korzystając wyłącznie z aplikacji mobilnej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć czasochłonnego stania w kolejkach. Za pomocą InPost Mobile można szybko otworzyć skrytkę całkowicie zdalnie. Na paczce nie musisz naklejać etykiety – wystarczy mieć wspomniany wcześniej kod QR lub kod nadania. W zależności od godziny pozostawienia przesyłki w urządzeniu, kurier może odebrać ją ze skrytki nawet tego samego dnia, a następnie przekazać do oddziału InPost.

Przesyłki bez etykiety – gdzie mogą być nadane?

Kurier obsługujący dany Paczkomat odbiera przesyłki, które są wysyłane zarówno do innych maszyn, jak i pod konkretne adresy odbiorców. Co za tym idzie, Twoja paczka bez etykiety może zostać nadana na przykład prosto do domu adresata lub do wyznaczonego przez niego punktu odbioru. W obu przypadkach kurierzy InPost szybko realizują usługę doręczenia – zazwyczaj najpóźniej w przeciągu dwóch dni roboczych zostaje dostarczona pod wskazany adres.

Warto podkreślić, że paczka nadawana bez etykiety to rozwiązanie cieszące się zainteresowaniem także wśród osób związanych z branżą e-commerce. Ponieważ usługa jest bardzo elastyczna i pozwala zaoszczędzić na etykiecie drukowanej na paczce, korzysta z niej coraz więcej sklepów internetowych. Dzięki niej mogą jeszcze szybciej realizować zamówienia do swoich klientów.

Podsumowanie

Przekonaj się, jak wysłać paczkę bez drukowania etykiety w kilku krokach. Nie musisz czekać, aż kurier przyjedzie po Twoją przesyłkę – możesz nadać ją w automacie Paczkomat, korzystając ze zdalnych usług. Dzięki aplikacji InPost Mobile unikniesz drukowania listu przewozowego, który zostanie zastąpiony elektroniczną dokumentacją. Jeśli jednak wolisz bezpośrednio przekazać paczkę doręczycielowi, zamów kuriera i pamiętaj o konieczności naklejenia na paczce wypełnionej etykiety. Zastanów się, które rozwiązanie jest dla Ciebie lepszym wyborem i skorzystaj z usług InPost.

Related posts
Ecommerce

3 ćwiczenia koordynacyjne dla dzieci, które łączą zabawę z nauką

Ecommerce

Dlaczego warto postawić na zakupy spożywcze przez internet?

Ecommerce

Najczęstsze przyczyny zwrotu towaru zakupionego przez internet

Ecommerce

Jaka jest najbardziej ekologiczna forma dostawy?

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]